Memola komplet - multisensoryczna kołysko - huśtawka

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 542,00 zł 1542.00
ilość szt.
Zyskujesz 1 542 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 8136-1841F
Pin It

Opis

Opis

Memola jest sprzedawana wraz z baldachimem

Trzy produkty w jednym

 

Memola przekształca się i dopasowuje się do potrzeb dziecka rosnąc wraz z nim.

Kołysanie jest ważne i stymulujące dla dziecka od pierwszych chwil jego istnienia w brzuchu mamy. Dlatego też po narodzinach ruch ten jest tak ważny dla jego prawidłowego rozwoju. Z tego względu Memola jest skonstruowana tak, aby jak najdłużej można było jej używać do kołysania i huśtania dziecka. Od niemowlaka do przedszkolaka i dłużej.

 

łóżeczko / kołyska / huśtawka

Wymiary: Wysokość burty, najpierw 35 cm a po podniesieniu na wyższy poziom 55 cm. Wewnętrzna wielkość kosza ma średnicę 75 cm / średnica całej Memoli wynosi 80 cm. Regulacja do sufitu max 280 cm

 

Trzy etapy Memoli

Wszystkie etapy Memoli powstają poprzez łatwe i szybkie przekształcenie jej konstrukcji.

 

Pierwszy etap Memoli to łóżeczko leżanka/kołyska na pierwsze miesiące. Można używać jej przez pierwsze 6 miesięcy. W tym czasie służy też również jako łóżeczko dla noworodka, w którym może spać.
Wysokość burty to 35 cm.

 

Drugi etap to kosz sensoryczny. Trudno zauważyć, kiedy dziecko zaczyna siadać, stawać i może wypaść z kołyski. Moment taki jest niebezpieczny (większość dotychczasowych kołysek mają wysokość boków do ok. 30 cm). W Memoli dzięki podnoszonym wyżej bokom dziecko jest bezpieczne i realnie dłużej może używać kołyski. Ze względu na właściwości neurologiczne i sensoryczne przeznaczony jest do ćwiczeń metodą Integracji Sensorycznej.

Wysokość – 55 cm.

 

Trzeci etap to huśtawka - przeznaczony jest dla dziecka od 3 do ok. 12 lat. Trudno zabrać dziecku zabawkę, tym bardziej tak istotną. Dla ''dziecka'' dużego Memola po przekształceniu z kołyski staje się huśtawką. Wyjątkową miłą w dotyku, przytulną huśtawką, na której można się huśtać, zwijać w kłębuszek i wymyślać nowe zabawy.

Stymulacja ośrodka przedsionkowego oraz Integracja Sensoryczna w Memoli.

Dlaczego Memola jest wyjątkowa?

Każdy, najmniejszy element konstrukcji i wyglądu Memoli jest głęboko przemyślany i służy rozwojowi dziecka, wygodzie rodziców oraz wsparciu Integracji Sensorycznej.

 

1 - Kołysanie / stymulacja będnika

Kołyska wisząca ma najbardziej naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Kołysanie rozwija błędnik wpływa na prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.

 

2 - Uchwyt / zmysł czucia gębokiego

Zapobiega samoistnemu skręcaniu się Memoli. Dzięki temu w czasie użytkowania produkt w skutek huśtania czy kołysania nie zakręca się wokół własnej osi. Stymuluje zmysł czucia głębokiego. Uchwyt został zgłoszony do patentu.

 

3 - Wygoda / dopasowanie do wieku

Regulacja wysokości dzięki której można dopasować Memolę do sufitu (o wysokości od 200 do 300 cm) oraz do wygodnej wysokości dla rodzica. Podnoszenie burty i przekształcenie w huśtawkę dopasowuje produkt do wieku i potrzeb dziecka.

 

4 - Stymulacja wzroku

Pomiędzy pasami można powiesić pająk, do którego w celu stymulacji sensorycznej wzroku dziecka można podwiesić zabawki. Zabawki o intensywnych kolorach i wyrazistych kształtach najlepiej spełniają tę funkcję. Dziecko jako pierwszy widzi kolor czerwony. Zbyt duża ilość kolorów rozpraszałaby je i nie dawałaby możliwości ćwiczenia wzroku. Dlatego Memola jest utrzymana w jednobarwnych, jasnych kolorach.

 

5 - Stymulacja zmysłu czucia głebokiego

Wielkość / okrągłość / lekkość / uchwyt / kołysania Te komponenty razem stymuluję zmysł czucia głębokiego i błędnika. Dziecko ma miejsce do pełzanie a Memoli dzięki jej lepkości i uchwytowi uczy się samo wprawiać ja w ruch. W ten sposób Uczy się świadomości swojego ciała i nabywa umiejętności sprawnościowych. Ma odpowiednio dużo miejsca do zabawy i rozwoju.

 

6 - Kontakt wzrokowy

Innowacyjne przezroczyste boki Memoli zapewniają dziecku kontakt wzrokowy z rodzicem i otoczeniem. Wspierana jest w ten sposób stymulacja mózgu dziecka oraz nerwy wzroku. Bardzo pozytywnie wpływa to również na rozwój emocjonalny dziecka i budowę więzi z rodziną.

 

7 - Twarde dno / leżenie na brzuszku

Zapewnia stabilne podłoże do prawidłowego rozwoju kręgosłupa dziecka, ponadto, co najważniejsze, pozwala położyć dziecko bezpiecznie na brzuszku do ćwiczeń podnoszenia główki. Oczywiście niewątpliwą zaletą jest tu możliwość wykorzystania kołysania, ponieważ w połączeniu z przezroczystymi bokami pozwala na stosować ćwiczenia Integracji Sensorycznej.

 

8 - Pętelka na linę

Pozwala na przywiązanie liny do kołyski i wygodne jej kołysanie z dalszej odległości np z łóżka lub kanapy. Sposobu tego używali nasi dziadkowie. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku.

 

Szczegóły:

Memola i jej właściwości

Kołyska jest wisząca, dzięki temu oddaje najbardziej naturalny ruch zbliżony do ruchów płodowych dziecka. Dziecko jest przez 9 miesięcy kołysane w brzuchu, ruch kołyski Memola zapewnia dziecku kojący i różnorodny, delikatny ruch – jak w brzuchu mamy.

 

Uchwyt

Memola ma specjalnie zaprojektowany zaczep, który sprawia, że nie skręca się samoistnie w czasie kołysania. Jest to bardzo wygodne dla rodzica, ponieważ inne kołyski wiszące potrafią się zakręcić wokół własnej osi i wtedy rodzic musi wstać i ją ciągle odkręcać, aby wróciła do poprzedniej pozycji.

Jest to nowość, która nie występuje w innych tego typu wiszących sprzętach.

> Umożliwia długotrwały, jednostajny i przyjemny ruch Memoli.
Wprawiona w ruch Memola dłużej się kołysze bez konieczności ponownego huśtania.
> Stymuluje zmysł czucia głębokiego.
Dzięki temu uchwytowi Memola reaguje na ruchy dziecka w niej. Przesuwa się razem z dzieckiem. Dziecko szybko uczy się jak samo wprawić kołyskę w ruch i w ten sposób uczy się świadomości położenia własnego ciała.
> Pamięć pozycji 
Memola zawsze wróci samoczynnie i niegwałtownie do swojego punktu wyjścia.

 

Zabawki

Wokół kołyski można powiesić stymulujące wzrok i dotyk zabawki.

Nad dzieckiem znajduje się pająk, na którym zawieszamy zabawki. Kołysząc dziecko, wprawiamy zabawkę w ruch, co również przyciąga wzrok dziecka i pobudza go do stymulacji wzroku i rozwoju koncentracji.

 

Kolory – stymulacja wzroku

Memola i jej konstrukcja celowo jest utrzymana w jednym kolorze, aby sama sobą nie rozpraszała dziecka, a dawała mu bezpieczeństwo. Pierwszym kolorem, jaki dziecko widzi, jest kolor czerwony, później żółty, a na końcu kolor niebieski. W stymulacji wzroku malucha ważne jest, żeby pozwolić mu skupić wzrok na jednej wyrazistej rzeczy, za którą może wodzić wzrokiem. Dlatego Memola jest przygotowana do tego, żeby podwieszać dziecku zabawki w intensywnych kolorach w różnych miejscach.

 

Mata edukacyjna

Jest to pierwsza kołyska na tyle duża, że można do niej włożyć matę edukacyjna, żeby wzmocnić wrażenia dotykowe i stymulować mózg dziecka w czasie kołysania.

 

Stymulacja wzroku

Rozwój wzroku dziecka w Memoli stymulowany jest przede wszystkim przez możliwość widzenia świata dookoła bez przeszkód w każdej pozycji – również na brzuszku. Ważnym elementem są zabawki podwieszane nad głową dziecka i wokół niego. Duże i w odpowiednich kolorach pozwalają mu ćwiczyć wzrok i umiejętność koncentracji. Memola dzięki dostosowanemu do tego dizajnowi stanowi ramę, bezpiecznie wspierając ten proces, a nie rozpraszającą.

 

Kontakt z rodziną

Najbardziej uspokajający dla dziecka i dla rodzica jest wzajemny kontakt. Rodzic nie może być przy dziecku non stop, czasem musi odejść na przykład do kuchni. Dzięki przezroczystości kołyski dziecko nie denerwuje się, bo widzi i słyszy rodzica, a rodzic ma je cały czas pod opieką – widzi, co się z nim dzieje.

Gdy dziecko od pierwszych chwil jest pełnoprawnym członkiem rodziny, nie leży w kąciku, ale jest w centralnym miejscu domu, każdy może do niego mówić, podejść, pokołysać – tworzą się silne więzy rodzinne.

 

Ćwiczenia sensoryczne

Kołyska jest na tyle duża, że można wykonywać w niej od samego początku z dzieckiem ćwiczenia sensoryczne zalecane przez lekarza czy terapeutę, takie same jak w salach do integracji sensorycznej. Po okresie kołyski można do tych celów używać huśtawki.

Memola nadaje się do domowej rehabilitacji dziecka, nieprzerwanej i naturalnej, w jego otoczeniu rodzinnym.

 

Okrągłość

Memola jest okrągła, dziecko ma miejsce do dowolnej eksploracji świata. Może samo, pełzając po materacyku, przyjmować dowolne i wygodne pozycje. Dla rodzica jest to również wygoda - może ułożyć dziecko w dowolnej pozycji, w dowolną stronę.

 

Wielkość

Memola jest odpowiedniej wielkości, co w parze z jej okrągłością daje dziecku niezbędne miejsce do odkrywanie własnego ruchu, nieograniczone ciasnymi ściankami możliwości.

Na wielkość i bezpieczeństwo Memoli ma wpływ również możliwość podniesienia ścianki tak, że nie musimy obawiać się, że przegapimy moment siadania dziecka. Bezpiecznie można jej używać dłużej niż do momentu siadania.

 

Wygoda rodzica

Dostosowywanie wysokości – część kołyski może być dopasowywana do wygodnej dla rodzica wysokości od podłogi. Zawieszenie Memoli jest regulowane i może być dostosowane do wysokości sufitu od 200 do 300 cm.

 

Kołysanie na odległość

Nasi pradziadkowie używali głównie kołysek wiszących. Wynikało to z ich obserwacji i praktyki, ponieważ takie kołyski najbardziej kojąco wpływały na dziecko. Dla wygody i zapewnienia dziecku ruchu kołysania nawet wtedy, kiedy trzeba odejść na chwilę lub coś zrobić, prostym sposobem było przywiązanie linki do kołyski i bujanie dziecka bez konieczności stania przy kołysce.

 

Memola wyposażona jest w pętelkę w jej podstawie, która pozwala na stabilne przywiązanie liny. Można wygodnie usiąść w fotelu z książką i w tym samym czasie spokojnie kołysać usypiające dziecko. Linę można bezpiecznie schować w dolnym pluszowym wałku, tak żeby nie przeszkadzała kiedy nie jest używana.


Talerz huśtawki
Daje możliwość wykorzystania produktu jako huśtawki. Miękki, przyjemny pluszowy materiał, na którym można wygodnie leżeć i się huśtać. Memola w ostatnim stadium swojego rozwoju po przekształceniu staje się huśtawką i można jej używać od 3. roku życia do ok. 12 lat. Huśtawka to nie tylko wydłużenie życia produktu, to też zapewnienie dziecku dłuższego okresu kołysania i właściwej stymulacji błędnika.

 W skład zestawu nie wchodzą widoczne na zdjęciach kolorowe kule.

Opinie o produkcie (0)

Promocje
Djeco Notes AIKO
Djeco Notes AIKO
13,80 zł 10,35 zł
Śliniak z kieszonką Miętowe sówki .
Śliniak z kieszonką Miętowe sówki .
39,00 zł 29,25 zł
szt.
Puzzle 2w1 Róża bawi się w księżniczkę, Janod.
Puzzle 2w1 Róża bawi się w księżniczkę, Janod.
47,00 zł 35,25 zł
szt.
Przytulanka słodki sen CIEMNY RÓŻ SnoozeBaby .
Przytulanka słodki sen CIEMNY RÓŻ SnoozeBaby .
48,00 zł 36,00 zł
szt.
Corolle - Bebe Calin Pink Set De Luxe
Corolle - Bebe Calin Pink Set De Luxe
259,00 zł 194,25 zł
szt.
Djeco Mini grafika - Kolorowanie kwiatów
Djeco Mini grafika - Kolorowanie kwiatów
20,00 zł 15,00 zł
szt.
Dushi Naszyjnik dla mamy i dziecka, Różowy
Dushi Naszyjnik dla mamy i dziecka, Różowy
59,00 zł 44,25 zł
szt.
Super Zwierzaki - Raphael Martin & Guillaume Planevin
Super Zwierzaki - Raphael Martin & Guillaume Planevin
34,90 zł 26,17 zł
szt.
Lullalove Otulacz muślinowy 100x100
Lullalove Otulacz muślinowy 100x100
55,00 zł 41,25 zł
Dwie Siostry - Pod ziemią, Pod wodą
Dwie Siostry - Pod ziemią, Pod wodą
59,90 zł 44,92 zł
szt.
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl